Woda srebrna

Srebro to mikroelement niezbędny do normalnego funkcjonowania organizmu. Już od dawna ludzie znali pożyteczne właściwości tego pierwiastka, jako „antybiotyku od przyrody”. Chcąc nasycić wodę srebrem w warunkach domowych, trzymano ją w srebrnych naczyniach oraz wkładano do niej srebrne narzędzia lub monety. Taką wodę używano w profilaktyce chorób i do dezynfekcji. Jednak srebrne naczynia i inne narzędzia najczęściej są wytworzone nie z czystego srebra, lecz z jego stopów z innymi metalami. W takim wypadku do wody mogą się dostawać różne szkodliwe domieszki.

Prymitywne metody otrzymywania wody srebrnej zastąpiono nowym, efektywnym i bezpiecznym sposobem. W procesie elektrolizy jonizator wody ze srebra najwyższej próby (99,99 proc.) nasyca wodę określoną ilością jonów srebra.

Woda srebrna to woda nasycona rozpuszczonymi dodatnimi jonami srebra, działającymi antybakteryjnie. Jony srebra przemieszczają się w kierunku ścianek bakterii. Ponieważ są od niej dużo mniejsze, łatwo dostają się do wnętrza mikroorganizmu. Tam blokują działanie wielu fermentów i białek bakterii, w ten sposób ją zabijając. Srebro jest wyjątkowe również, dlatego, że zabija nie tylko bakterie, lecz także grzyby i wirusy. Ważne jest to, że bakterie i wirusy nie przyzwyczajają się do srebra, więc z czasem nie uodparniają się na nie, inaczej niż w przypadku szeroko stosowanych antybiotyków.